Blog

drewniane-skrzynie-transportowe

Drewniane skrzynie transportowe – korzyści z ich stosowania!

Cały przemysł opiera się na transporcie – praktycznie handel nie byłby możliwe  bez zastosowania odpowiednich opakowań. Obecnie przewożenie i magazynowanie towarów jest na coraz wyższym poziomie. 

Jako doświadczony producent drewnianych skrzyń transportowych, palet oraz innych opakowań transportowych rozumiemy, że przygotowując towar do transportu i wysyłki możesz obawiać się potencjalnych szkód.. Wybierane opakowania muszą nie tylko odpowiadać wymiarom i wadze naszego towaru, ale przede wszystkim powinny zapewniać im odpowiednie zabezpieczenie. Dlatego chcąc zmniejszyć Twoje obawy proponujemy drewniane skrzynie transportowe jako jedne z najlepszych niestandardowych opakowań wysyłkowych zapewniające wysoką ochronę towarów. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się zamówienie skrzyń drewnianych na wymiar, według indywidualnych potrzeb. 

Kiedy warto zdecydować się na skrzynie drewniane?

Wybór odpowiedniego opakowania do produktu to jedna z najważniejszych decyzji przy wysyłce. Kontenery transportowe drewniane należą do najpopularniejszych oraz najtrwalszych materiałów do pakowania. Są to konstrukcje samonośne, które świetnie nadają się do wysyłki różnych produktów, niezależnie od tego, czy są to lekkie, wyjątkowo ciężkie czy delikatne przedmioty. 

Skrzynia to duży pojemnik transportowy, wykonany z drewna, zwykle używany do transportu dużych, ciężkich lub niewygodnych przedmiotów. Drewno jest materiałem ogólnie dostępnym i łatwym do obróbki, a tym samym uniwersalnym. Dzięki temu możemy wykonać opakowanie niemal w każdym rozmiarze. Co więcej, drewno poddane odpowiedniemu przygotowaniu pozwala na wyprodukowanie skrzyni nadającej się do transportowania towarów nawet o sporej wielkości i ciężarze. W przypadku wyboru skrzyń pełnych poza wytrzymałością opakowania zyskujemy także zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przed wpływem warunków atmosferycznych.

Decydując się na pełne skrzynie drewniane na wymiar, zwiększamy jednak ogólną wagę transportowanych towarów. Dokonując wyboru, warto więc kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Jeśli więc bardziej zależy nam np. na ograniczeniu wagi i zmniejszeniu kosztów transportu, być może lepszym rozwiązaniem okaże się zamówienie skrzyń ażurowych na wymiar. Więcej o skrzyniach ażurowych przeczytasz w tym artykule

Podstawowym kryterium branym pod uwagę podczas wyboru opakowań do transportu jest więc rodzaj naszych towarów oraz sposób ich transportowania. Czynniki takie jak trwałość materiałów, przyjazność dla środowiska, koszt materiałów i wygoda w dystrybucji poszczególnych towarów wpływają na wybór materiałów opakowaniowych. Skrzynie drewniane  są w stanie przewozić różnorodne towary, są łatwe w projektowaniu, wymagają jedynie prostych procedur i narzędzi. Możliwość zamówienia skrzyń drewnianych na wymiar w wielu przypadkach okazuje się więc kluczowa.

Zalety drewnianych skrzyń transportowych obejmują:

Wybierając drewniane skrzynie transportowe mamy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo towarów podczas ich przewożenia i magazynowania. Zdecydowana większość produktów  wymaga indywidualnego dopasowania opakowań. Szczególnie dotyczy to towarów, które muszą mieć zapewnioną stabilność oraz tych o sporej wadze i wielkości. 

Jakie są główne zalety skrzyń drewnianych?

 • można je wytwarzać i naprawiać lokalnie; 
 • drewniane skrzynie są dość łatwe i wydajne do wyprodukowania na podstawie projektu  lub według niestandardowych specyfikacji klienta;
 • drewno jest stosunkowo odporne na różne warunki pogodowe i wodę (morską); 
 • drewniane skrzynie oferują dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę, co jest ważnym czynnikiem, szczególnie jeśli wysyłane są delikatne i cenne przedmioty; 
 • drewniane skrzynie są często używane w więcej niż jednej podróży i mogą wytrzymać duży nacisk pionowy, jeśli są odpowiednio ułożone w stosy z równomiernie rozłożonym ciężarem; 
 • większość skrzyń ma dobrą wentylację; oraz
 • drewniane skrzynie są całkowicie naturalne. 

Jeśli decydowanie o rodzaju kontenera do wysyłki ma kluczowe znaczenie w Twojej firmie, skontaktuj się dziś z nami. Projektujemy i produkujemy niestandardowe skrzynie drewniane, które mogą być wykonane z drewna lub sklejki w różnych rozmiarach. Nasze skrzynie są wykonane na zamówienie, aby spełnić wszystkie Twoje indywidualne wymagania. Jako producent skrzyń drewnianych na wymiar wiemy, jak ważne są odpowiednie wymiary i parametry dotyczące jakości produktów.

Drewniane skrzynie ażurowe i ich zastosowanie w transporcie.Skrzynie ażuroweskrzynie-drewniane5 powodów, dla których warto korzystać ze skrzyń drewnianych
MASZ PYTANIA?

NAPISZ DO NAS


Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego. Jeśli masz projekt skrzyni, załącz go do formularza. Nasi handlowcy odezwa się w ciągu 24 godzin.

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 08:00 – 16:30
Sob-Nd:  Nieczynne

Telefon:

+48 71 381 16 99
+48 71 318 26 66 FAX

Adres:

ul. Polna 19, Komorniki
55-300 Środa Śląska

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ  Rotom Europa
  Pooling opakowań logistycznych
  Palety FR
  RotomRent - Wynajem opakowań logistycznych
  Sklep logistyczny Rotomshop