Blog

Skrzynie ażurowe

Drewniane skrzynie ażurowe i ich zastosowanie w transporcie.

Obecnie wiele branż wykorzystuje  różnego rodzaju opakowania do przewozu ładunków. W zależności od rodzaju pakowanego towaru używa się innych skrzyń i palet. Wiele firm stosuje skrzynie ażurowe jako gwarancję bezpiecznego transportu ładunku. Ten typ opakowań do transportu jest wykorzystywany zarówno w przewozie drogowym, jak i morskim czy lotniczym. Skrzynie drewniane transportowe mają wiele zalet, dlatego coraz więcej firm zajmujących się logistyką chętnie je wykorzystuje. 

Jak zbudowana jest skrzynia ażurowa? 

Skrzynia ażurowa to konstrukcja wykonana w całości z litego drewna: kantówka i deski. Za podstawę skrzyni służy paleta lub podest drewniany, a ścianki wykonane są z desek. Pomiędzy deskami są wykonane prześwity w stosunku 1:1 lub 1:2, oczywiście wielkość prześwitów zależy od przewożonego ładunku Dzięki takiej budowie skrzyni można zmniejszyć koszt produkcji opakowania, zachowując jego wytrzymałość. Warto wspomnieć o tym, że skrzynie można modyfikować w zależności od potrzeb, czyli zmienić całkowicie wymiary opakowania.

Skrzynie ażurowe na wymiar

 W zależności od potrzeb Klienta możemy w Rotom wykonać skrzynię pod indywidualny rozmiar. Coraz częściej firmy transportowe chętnie korzystają z takiego rozwiązania, ponieważ pozwala to idealnie dopasować skrzynie do przewożonych ładunków. Konstrukcja ażurowa skrzyni wcale nie umniejsza jej trwałości.  Skrzynie ażurowe mogą być wykorzystywane przez wiele  lat. Natomiast lekka konstrukcja pozwala zmniejszyć masę całkowitego ładunku, co przekłada się na koszta związane z zużyciem paliwa i załadunkiem.

Zalety skrzyń ażurowych

 Konstrukcja skrzyń ażurowych jest tak zbudowana, aby jak najbardziej zmniejszyć koszty produkcji skrzyni i jej masę. Dlatego też drewniane skrzynie ażurowe nadają się świetnie do przewożenia towarów ciężkich oraz dużych objętościowo. Zapewniają stosunkowo wysoką ochronę przed uszkodzeniem, a jednocześnie są lżejsze w porównaniu do skrzyń pełnych. Waga skrzyni jest szczególnie ważna w przypadku częstego przewożenia towarów, konieczności sprawnego załadunku oraz rozładunku, czy też  w przypadku towarów, które nie wymagają pełnej ochrony w postaci pełnej skrzyni.

Wiele przedsiębiorców stosuje skrzynie ażurowe ze względu na niskie koszta produkcji. Drewno to przeważnie tani i bardzo powszechny budulec, dzięki czemu jest korzystnym  rozwiązaniem w przypadku ochrony towarów do transportu. Poza tym, wykorzystanie stalowych klamer  umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie pokrywy. 

W jakim transporcie najlepiej sprawdzą się skrzynie ażurowe?

Skrzynie drewniane ażurowe to wersja zabezpieczająca towar w nieco mniejszym stopniu, ze względu na  przerwy pomiędzy poszczególnymi elementami skrzyni. Konstrukcja skrzyni ma jednak spore zalety, ponieważ znacznie zmniejsza się waga skrzyni, co kolejno ułatwia transport, zwłaszcza jeśli przenosimy towary ręcznie.

Ażurowe skrzynie drewniane do transportu zwykle doskonale sprawdzają się do przewożenia produktów spożywczych –  owoców, warzyw, czy innych produktów, które muszą mieć dostęp do swobodnego przepływu powietrza. Jeśli transportujemy W przypadku produkty spożywcze, dbamy o to by wykonane skrzynie drewniane odpowiadały wszelkim normom fitosanitarnym. Dlatego stosujemy tylko drewno najwyższej jakości, a po złożeniu zamówienia przygotowujemy produkty z materiałów fumigowanych, czyli z certyfikatem ISPM15. Warto jednak wiedzieć, iż skrzynie ażurowe nie stanowią ochrony przed wpływem warunków atmosferycznych.

Najczęściej używane, gdy:

 • Potrzebujesz lekkiego, praktycznego i niedrogiego opakowania
 • Chcesz przewozić przedmioty takie jak owoce i warzywa, siano, tworzywa sztuczne itp. lub duże, ale lekkie przedmioty
 • Pracujesz w branży rolniczej, przemyśle spożywczym
 • Nie potrzebujesz wysyłać towarów drogą lotniczą (ponieważ Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego nie zezwala na otwieranie skrzyń)

Jeśli szukasz skrzyń drewnianych  ażurowych idealnych do Twojego towaru – skontaktuj się z Rotom, a nasi fachowcy z pewnością udzielą Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

drewniane-skrzynie-transportoweDrewniane skrzynie transportowe – korzyści z ich stosowania!
MASZ PYTANIA?

NAPISZ DO NAS


Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego. Jeśli masz projekt skrzyni, załącz go do formularza. Nasi handlowcy odezwa się w ciągu 24 godzin.

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 08:00 – 16:30
Sob-Nd:  Nieczynne

Telefon:

+48 71 381 16 99
+48 71 318 26 66 FAX

Adres:

ul. Polna 19, Komorniki
55-300 Środa Śląska

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ  Rotom Europa
  Pooling opakowań logistycznych
  Palety FR
  RotomRent - Wynajem opakowań logistycznych
  Sklep logistyczny Rotomshop